Kokki, merkonomi tai parturi-kampaaja? Tule tutustumaan koulutusaloihin paikan päälle 7.11. alkaen. Tarkista avoimien ovien aikataulu täältä!

Ryhmien ilmoittautumiset 25.10.2017 mennessä.


Tiistaina 7.11.2017 klo 9–15.30

Taitaja9-kilpailut, Peltolan koulutalo, Hamppukatu 2

 

Keskiviikkona 8.11.2017 klo 8.30–13.30

Peltolan koulutalo, Hamppukatu 2
Autoala, rakennusala, talotekniikka (LVI), kone - ja tuotantotekniikka, puuala. Lisäksi opiskelijat kertovat kaksoistutkinnosta.
Muutos edellisiin vuosiin: Ryhmät lähtevät kierrokselle 10 minuutin välein ja vain yhteen suuntaan. Kierros kestää noin 1-1,5 tuntia.
Ilmoittautumiset: Heli Kemi, puh. 044 907 3152, heli.kemi@turku.fi


Torstaina 9.11.2017 klo 8.30–13.30

Peltolan koulutalo, Hamppukatu 2
Autoala, rakennusala, talotekniikka (LVI), kone - ja tuotantotekniikka, puuala. Lisäksi opiskelijat kertovat kaksoistutkinnosta.
Muutos edellisiin vuosiin: Ryhmät lähtevät kierrokselle 10 minuutin välein ja vain yhteen suuntaan. Kierros kestää noin 1-1,5 tuntia.
Ilmoittautumiset: Heli Kemi, puh. 044 907 3152, heli.kemi@turku.fi

Torstaina 9.11.2017 klo 9–15.30

Uudenmaantien koulutalo, Uudenmaantie 43
Farmasia ja muu lääkehuolto, sosiaali-, terveys- ja liikunta-ala
Kai Uusitupa, puh. (02) 2633 4103, kai.uusitupa@turku.fi


Tiistaina 14.11.2017 klo 12–15.30

Kellonsoittajankadun koulutalo, Kellonsoittajankatu 9–11
Liiketalous ja kauppa
Anne Kareinen, puh. (02) 2633 3716, anne.kareinen@turku.fi
 

Tiistaina 14.11.2017 klo 9–15.30

Lemminkäisenkadun koulutalo, Lemminkäisenkatu 18
Hotelli-, ravintola- ja catering-ala, matkailuala
Pia Herrala, puh. (02) 2633 3404, pia.herrala@turku.fi


Keskiviikkona 15.11.2017 klo 9–15.30

Aninkaisten koulutalo, Aninkaistenkatu 7
Hotelli-, ravintola- ja catering-ala, elintarvikeala, hiusala, kauneudenhoitoala, tekstiili- ja vaatetusala, kotityö- ja puhdistuspalvelut, ammatilliseen peruskoulutukseen valmistava koulutus
Ilmoittautumiset: Seija Ylismäki, puh. (02) 2633 3104, seija.ylismaki@turku.fi

Juhannuskukkulan koulutalo, Kukkulakuja 3
Media-ala, tieto- ja viestintätekniikka, laboratorioala, sähkö- ja automaatiotekniikka, tieto- ja tietoliikennetekniikka
Ilmoittautumiset: Raisa Vainiotalo, puh. (02) 2633 4502, raisa.vainiotalo@turku.fi

Kellonsoittajankadun koulutalo, Kellonsoittajankatu 9–11
Liiketalous ja kauppa
Anne Kareinen, puh (02) 2633 3716, anne.kareinen@turku.fi

 

Torstaina 16.11.2017 klo 9–15.30

Aninkaisten koulutalo, Aninkaistenkatu 7
Hotelli-, ravintola- ja catering-ala, elintarvikeala, hiusala, kauneudenhoitoala, tekstiili- ja vaatetusala, kotityö- ja puhdistuspalvelut, ammatilliseen peruskoulutukseen valmistava koulutus
Ilmoittautumiset: Seija Ylismäki, puh. (02) 2633 3104, seija.ylismaki@turku.fi

 

Torstaina 16.11.2017 klo 9–14

Logistiikan koulutuskeskus, Kuormakatu 17
logistiikka-ala
Ilmoittautumiset: Vesa Valkonen, puh 040 634 1999, vesa.valkonen@turku.fi