Se listan över de examinerade. Grattis till alla som tagit examen!

Ajoneuvoalan ammattitutkinto

Laine Valtteri

Autoalan perustutkinto

Ala-Nissilä Matias, Kurki Miika, Pham Minh Hoang    

Elintarvikealan perustutkinto

Ahova Riia, Anttila Suvi, Lassila Suvi, Maistrenko Elena, Pirinen Sami, Saramo Erna, Tuominen Julia, Vähätalo Anu    

Erityisruokavaliopalvelujen erikoisammattitutkinto

Koskinen Marjut, Leino Minna, Ruusunen Minna, Tuominen Jenni    

Grundexamen i informations- och kommunikationsteknik

Bornemannn Vincent, Karlsson Andrej, Koivisto Jere, Myllylä Annmarie    

Grundexamen inom företagsekonomi

Heinonen Niko

Hius- ja kauneudenhoitoalan erikoisammattitutkinto

Suosalo Jenni    

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

Salonen Salla, Shirdel Zahra, Shirzad Roya    

Hiusalan erikoisammattitutkinto

Karlsson Jonna    

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Jylhä Tiia, Niemi Lauri, Rantapere Victor, Stolt Janne, Valonen Eemeli, Zhukova Nadezhda    

Isännöinnin ammattitutkinto

Bhatia Dalip

Isännöinnin erikoisammattitutkinto

Nieminen Jari, Ratu Pauli    

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Lamberg Frans Otto, Tammi Lauri

Kuljetusalan ammattitutkinto

Aaltonen Jere, Kambiz Sadeghi, Orava Klaus, Palani Mohammad, Tiitinen Jukka

Laboratorioalan perustutkinto

Asikainen Niko, Hilakari Emma, Kolesnikova Anna, Syrjä Nelli    

Liiketalouden perustutkinto

Fagerroth Merita, Huhtala Onni, Huseen Abdifitah, Kangasniemi Leevi, Karjalainen Kasperi, Kurila Nea, Lindvall Miika, Muse Yoonis, Mustamäki Marcus, Nikander Samu, Perälä Julius, Suovanen Niklas, Tabji Rashed, Tran Tommy, Tuominen Lassi, Zeqiri Elvira

Liiketoiminnan ammattitutkinto

Aaltonen Jyrki, Ahtola Arto, Korelin Mia

Liiketoiminnan perustutkinto

Bogar Anton, Halushka Vita, Juntunen Jasse, Kalakoski Marika, Karbaschi Marjan, Kojola Maria, Kurppa Pia, Lahti Maija, Lattu Marko, Le Bozec Riitta, Lehtonen Kirsikka, Lindman Roy, Lähteenmäki Sari, Oksanen Riia, Pyykkö Emmi, Soosaar-Piva Lurditta, Vuorinen Anne, Vähätalo Mia, Väisänen Silja

Logistiikan perustutkinto

Albaqer Amir, Albaqer Ratwan, Al-Shareef Ghazwan, Al-Zabee Saif, Grönstrand Miro, Koski Ilkka, Leino Jani, Nooreldin Abdullah Shkar, Ojalainen Anssi, Qasim Moushin, Haidar, Rautiainen Rosa, Söderlund Joni, Virtanen Valtteri

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Korhonen Teppo, Liekkala Susanna, Nylund Annika, Peltonen Riia

Lääkealan perustutkinto

Backman Johanna, Haapakoski Karoliina, Taavetinkangas Maria, Virtala Petra    

Maanmittausalan perustutkinto

Kommio Jere, Kuopio Marko, Lindroos Peter, Muhonen Markus, Nummela Eija, Paavola Roope

Maarakennusalan ammattitutkinto

Koppe Nico    

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiestyön erikoisammattitutkinto

Langenoja Iida, Peltoniemi Jenni, Piilikangas Jenni

Matkailualan perustutkinto    

Aalto Sofia, Pohjanen Sarita    

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto

Da Silva Galdino Elialdo, Kuusela Teo, Kuusisto Laura, Mustamäki Eleonoora    

Prosessiteollisuuden perustutkinto

Jalonen Jan, Jääskeläinen Jenna, Koskela Mirkka, Luokkanen Mikael, Mäkitalo Noora, Perttula Jouni

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto

Isaksson Kjell, Kurikka Jaana, Wahlroos Pasi

Puualan perustutkinto

Savolainen Aaro, Vaissi Jeremia

Puuteollisuuden perustutkinto

Vuorisalo Netta    

Rakennusalan perustutkinto

Haapanen Valtteri, Hassani Yassin, Heikkinen Eeli, Kanerva Lauri, Ketola Niko, Laaksonen Henri, Laaksonen Miro, Lahtia Jouni, Lampinen Leevi, Lasaroff Jesse, Lepistö Roope-Valtteri, Niemeläinen Jere, Nurminen Tomi, Rantanen Perttu, Shakhsi Jalal, Vuorinen Jerry 

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Korte Kia, Lempiäinen Saara, Ong Ai Ling, Penttinen Niko

Ravintolan asiakaspalvelun ammattitutkinto

Jokinen Saara, Laaksonen Jutta, Lindvall Niko, Liukkonen Elena, Mäki Sini, Rumpunen Tuukka, Rättö Sonya, Savolainen Saara

Ruokapalvelujen ammattitutkinto    

Erola Sami, Puranen Petri, Reunamo Tiina, Salo Ville

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Ahmed Sheimaa, Andersson Nina, Anttila Liisa, Arvola Liisa, Asp Terese, Bergqvist Viivi, Bäck Janica, Eravuori Heidi, Grisman Irina, Hakulinen Iida, Heiskanen Ville, Hirvensalo Arttu, Hyvönen Oona, Itkonen Otto, Jansson Ida, Karjalainen Jarna, Kinnunen Jenni, Kulmala Emmi, Kulmanen Seija, Lajalati Chadja, Latvala Jenna, Lehtomaa Susanna, Läksy Jane, Markula Enni, Marttila Mirjam, Merilehto Tia-Maria, Morales Yrelis, Nybondas Nina, Nätti Pekka, Paasikivi Otto, Pihlajamäki Leila, Puhakka Kristiina, Rauhalinna Niko, Rautiola Roosa, Rinne Jonna, Rusi Milla, Ryösä Sini, Saarento Tiia, Sahiti Diona, Salminen Vilma, Santikko Päivi, Suominen Virve, Talvinen Julia, Tiukuvaara Jenna, Velic Fatma, Viholainen Emilia, Virtanen Sofia, Vähäsilta Hanna, Yasin Ali, Yläranta Rosa, Zahirovic Aldin    

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Alfont Matthieu, Heikkilä Santeri, Lehti Jere, Salakari Elias, Vättö Joni

Talotekniikan perustutkinto

Helin Aki, Jokinen Aleksi, Kallionpää Jasper, Lehtonen Eetu, Tamminen Petteri, Vuorinen Janos

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto

Farhodova Zulayho, Heinonen Henna    

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto

Bartsch Sophia, Dawood Sara

Tieto- ja tietoliikennetekniikan ammattitutkinto

Ingel Alexander, Leppäsyrjä Eero, Leskinen Antti, Polojärvi Joni

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto

Forsblom Kim, Hedman Joona, Kaarlonen Teemu, Kiviranta Aleksi, Kuusisto Roni, Laine Jesse, Ronkainen Kim, Vuorenmeri Jason

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

Heikkonen Satu, Kaukonen Paula, Nikolaev Kirill, Wazni Sami        

Välinehuoltajan erikoisammattitutkinto

Kiviruusu Tanja

Välinehuoltoalan perustutkinto

Korhonen Tommi