Opinto-ohjaus

Opinto-ohjaajat:

Voit ottaa opinto-ohjaajaan yhteyttä puhelimitse, sähköpostitse tai Wilma-viestillä.

Aninkaisten koulutalo

hotelli-, ravintola- ja catering, elintarvike, vaatetus, kauneudenhoito- ja hiusala
Sari Barck, 044 9073770, sari.barck@turku.fi

VALMA, kotityö- ja puhdistuspalvelu
Emma Nylund, 044 907 3716, emma.nylund@turku.fi

Juhannuskukkulan koulutalo

laboratorio, sähkö, tieto- ja tietoliikennetekniikka, media-ala/graafinen ja viestintätekniikka
Maarit Vahti, 044 907 3982, maarit.vahti@turku.fi

Kellonsoittajankadun koulutalo

liiketalous, pk-merkonomit
Hanna Arola, 3. kerros, 040 710 4051, hanna.arola@turku.fi
Opinto-ohjaajan luo voit tulla tarvittaessa, tai varata ajan ovessa olevalta varauslistalta. 

företagsekonomi, informations- och kommunikationsteknik, alla merkonomer och datanomer / liiketalous yo-luokat
Ulrika Gullqvist, 2. kerros, 044 907 3021, ulrika.gullqvist@turku.fi
Opinto-ohjaajan luo voit tulla tarvittaessa, tai varata ajan ovessa olevalta varauslistalta. 

Lemminkäisenkadun koulutalo

hotelli-, ravintola- ja catering, matkailuala
Merja Berg, 044 907 3041, merja.a.berg@turku.fi

Peltolan koulutalo

autoala ja logistiikka
Vesa Valkonen, B-rakennus, 040 6341999, vesa.valkonen@turku.fi

talotekniikka, rakennus-, puu- ja maanmittausala
Heli Kemi, A-rakennus, 044 907 3152, heli.kemi@turku.fi

kone- ja metalliala
Pekka Rannikko, A-rakennus, 044 907 3981, pekka.rannikko@turku.fi

Uudenmaantien koulutalo

sosiaali-  ja terveysala
Merja Manner, huone 4116, 044 907 3101, merja.manner@turku.fi

lääkeala, sosiaali- ja terveysala
Sari Hyvärinen, huone 4117, 044 907 3040, sari.hyvarinen@turku.fi