Katso lista valmistuneista. Onnea kaikille valmistuneille!

Joulukuussa valmistuneet (152)

Autoalan perustutkinto
Hindmarsh Harry, Hurme Teemu, Laitila Niko    

Elintarvikealan perustutkinto
Sipola Taija    

Erityisruokavaliopalvelujen erikoisammattitutkinto
Järvinen Niina, Salminen Kirsi

Grundexamen i informations- och kommunikationsteknik
Koivisto Axel        

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
Ahmed Shufan, Banu Sabira, Betushi Werya, Dahool Avat, Glad Hanna, Heikkilä Senni, Hemmat Erfan, Hoxhaj Silvana, Jokiranta Mariel, Kalliokorpi Päivi, Ketola Alina, Kielo Lotta, Koivu Anni, Kokko Julia, Norrdahl Minna, Perikanta Henni, Pesonen Anna, Pietilä Satu, Sjöblom Jarna, Sorki Nour, Telasmaa Kaisareetta, Verho-Tuominen Marjo, Virtanen Pauliina    

Hiusalan perustutkinto
Paavola Ella    

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Seppälä Roni, Tapio Erika    

Kauneudenhoitoalan perustutkinto
Kulju Sofia    
    
Kuljetusalan ammattitutkinto
Lindholm-Ventola Marika, Sadiku Besnik    
    
Laboratorioalan perustutkinto
He Xiaoli, Karppijärvi Eemeli    

Liiketalouden perustutkinto
Leskinen Luka, Leskinen Rasmus

Liiketoiminnan ammattitutkinto
Dimitroulis Daniel, Linden Ville, Malmivaara Sanna    

Liiketoiminnan perustutkinto
Humala Tiia, King Ingrid, Täht Evely    
    
Logistiikan perustutkinto
Amin Ammar, Grönroos Santeri, Sulg Signe    

Lähiesimiestyön ammattitutkinto
Matikkala Jenna, Peltonen Jasmin, Virolainen Mika    

Lääkealan perustutkinto
Isokallio Milja, Kesti Viivi, Kondrashova Ekaterina, Maunula Pauliina, Pruett Katriina, Torola Heli

Maanmittausalan perustutkinto
Rajala Juhani, Vaura Maija        

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiestyön erikoisammattitutkinto
Heinonen Ida, Nevantaus Taneli, Rinne Jenni

Matkailualan perustutkinto
Kirves Johanna, Rahtu Piia, Touru Meri

Media-alan perustutkinto
Kukkonen Roope

Palvelulogistiikan ammattitutkinto
Toimela Rami    

Prosessiteollisuuden perustutkinto
Tick Laura
    
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto
Osmani Lirije

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
Chaya Pornpimon, Laakso Juho, Mettovaara Eerika    

Puualan perustutkinto
Heijari Matilda

Puuteollisuuden perustutkinto
Saarinen Hanna    

Rakennusalan perustutkinto
Abulhassani Ali, Laiho Joni, Mohammadi Zia, Mäenpää Oskari, Mäkilaine Markus, Naser Rabeea

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Alho Emilia, Ali Umed, Ariri Omar, Hellman Timi, Kichukova Nina, Sumell Sanna    

Ruokapalvelujen ammattitutkinto
Todorova Tanya    

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto    
Abdinur Maryan, Al-Assafi Ihab, Al-Hashimi Noor, Al-Khalidi Rusul, Bhujel Thapa Lila, Daut Amina, Elo Sari, Haapsaari Vilja, Hakanpää Jenni, Hiltunen Rebekka, Hiltunen Salla, Honka Veera, Hovi Emilia, Ikar Kifaya, Jalava Camilla, Järvelä Jatta, Järvenpää Lotta, Khomiakova Marina, Koivula Johanna, Koski Matti, Koubri Noora, Kulju Saara, Kuorikoski Minna, Laine Sanna, Lammi Veeti, Lehtonen Rungnipa, Lemanczyk Paulina, Lintula Kira, Luostarinen Sari, Mahamuud Nasro Mohammad, Mäki Mette, Mäkinen Susanne, Najeeb Sandy, Nordgren Milla, Oxman Janika, Paloniitty Pinja, Perttula Sofianna, Petäjä Jenna, Riitamo Marjaana, Romo Olivia, Saenwangsri Saowarak, Sartola Ella, Savolainen Henna-Maija, Sepänheimo Hilla, Summanen Sini, Suominen Sanna, Söder Kiia, Toivonen Helena, Tuomi Ulla, Virta Kirsi, Virtanen Anu, Värikäs Muska Monica

Talotekniikan perustutkinto
Gmeiner Roope, Heinonen Miska, Myllyoja Onni, Rämö Jami, Viljanen Taneli    
    
Tieto- ja tietoliikennetekniikan ammattitutkinto
Jääskeläinen Kalle, Kotkanvuori Robert, Mohammed Mohammed    

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
Malmström Max, Pelander Jesperi    

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
Laine Tuomo, Saury Daniel

Kesä-marraskuussa valmistuneet (248)

Ajoneuvoalan ammattitutkinto
Laine Valtteri

Autoalan perustutkinto
Ala-Nissilä Matias, Kurki Miika, Pham Minh Hoang    

Elintarvikealan perustutkinto
Ahova Riia, Anttila Suvi, Lassila Suvi, Maistrenko Elena, Pirinen Sami, Saramo Erna, Tuominen Julia, Vähätalo Anu    

Erityisruokavaliopalvelujen erikoisammattitutkinto
Koskinen Marjut, Leino Minna, Ruusunen Minna, Tuominen Jenni    

Grundexamen i informations- och kommunikationsteknik
Bornemannn Vincent, Karlsson Andrej, Koivisto Jere, Myllylä Annmarie    

Grundexamen inom företagsekonomi
Heinonen Niko

Hius- ja kauneudenhoitoalan erikoisammattitutkinto 
Suosalo Jenni    

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
Salonen Salla, Shirdel Zahra, Shirzad Roya    

Hiusalan erikoisammattitutkinto
Karlsson Jonna    

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Jylhä Tiia, Niemi Lauri, Rantapere Victor, Stolt Janne, Valonen Eemeli, Zhukova Nadezhda    

Isännöinnin ammattitutkinto
Bhatia Dalip
    
Isännöinnin erikoisammattitutkinto
Nieminen Jari, Ratu Pauli    

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Lamberg Frans Otto, Tammi Lauri    
    
Kuljetusalan ammattitutkinto
Aaltonen Jere, Kambiz Sadeghi, Orava Klaus, Palani Mohammad, Tiitinen Jukka
    
Laboratorioalan perustutkinto
Asikainen Niko, Hilakari Emma, Kolesnikova Anna, Syrjä Nelli    

Liiketalouden perustutkinto
Fagerroth Merita, Huhtala Onni, Huseen Abdifitah, Kangasniemi Leevi, Karjalainen Kasperi, Kurila Nea, Lindvall Miika, Muse Yoonis, Mustamäki Marcus, Nikander Samu, Perälä Julius, Suovanen Niklas, Tabji Rashed, Tran Tommy, Tuominen Lassi, Zeqiri Elvira

Liiketoiminnan ammattitutkinto
Aaltonen Jyrki, Ahtola Arto, Korelin Mia

Liiketoiminnan perustutkinto
Bogar Anton, Halushka Vita, Juntunen Jasse, Kalakoski Marika, Karbaschi Marjan, Kojola Maria, Kurppa Pia, Lahti Maija, Lattu Marko, Le Bozec Riitta, Lehtonen Kirsikka, Lindman Roy, Lähteenmäki Sari, Oksanen Riia, Pyykkö Emmi, Soosaar-Piva Lurditta, Vuorinen Anne, Vähätalo Mia, Väisänen Silja

Logistiikan perustutkinto
Albaqer Amir, Albaqer Ratwan, Al-Shareef Ghazwan, Al-Zabee Saif, Grönstrand Miro, Koski Ilkka, Leino Jani, Nooreldin Abdullah Shkar, Ojalainen Anssi, Qasim Moushin, Haidar, Rautiainen Rosa, Söderlund Joni, Virtanen Valtteri    

Lähiesimiestyön ammattitutkinto
Korhonen Teppo, Liekkala Susanna, Nylund Annika, Peltonen Riia

Lääkealan perustutkinto
Backman Johanna, Haapakoski Karoliina, Taavetinkangas Maria, Virtala Petra    

Maanmittausalan perustutkinto
Kommio Jere, Kuopio Marko, Lindroos Peter, Muhonen Markus, Nummela Eija, Paavola Roope

Maarakennusalan ammattitutkinto
Koppe Nico    

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiestyön erikoisammattitutkinto
Langenoja Iida, Peltoniemi Jenni, Piilikangas Jenni

Matkailualan perustutkinto    
Aalto Sofia, Pohjanen Sarita    

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Da Silva Galdino Elialdo, Kuusela Teo, Kuusisto Laura, Mustamäki Eleonoora    

Prosessiteollisuuden perustutkinto
Jalonen Jan, Jääskeläinen Jenna, Koskela Mirkka, Luokkanen Mikael, Mäkitalo Noora, Perttula Jouni

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto
Isaksson Kjell, Kurikka Jaana, Wahlroos Pasi

Puualan perustutkinto
Savolainen Aaro, Vaissi Jeremia

Puuteollisuuden perustutkinto
Vuorisalo Netta    

Rakennusalan perustutkinto
Haapanen Valtteri, Hassani Yassin, Heikkinen Eeli, Kanerva Lauri, Ketola Niko, Laaksonen Henri, Laaksonen Miro, Lahtia Jouni, Lampinen Leevi, Lasaroff Jesse, Lepistö Roope-Valtteri, Niemeläinen Jere, Nurminen Tomi, Rantanen Perttu, Shakhsi Jalal, Vuorinen Jerry 

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Korte Kia, Lempiäinen Saara, Ong Ai Ling, Penttinen Niko

Ravintolan asiakaspalvelun ammattitutkinto
Jokinen Saara, Laaksonen Jutta, Lindvall Niko, Liukkonen Elena, Mäki Sini, Rumpunen Tuukka, Rättö Sonya, Savolainen Saara

Ruokapalvelujen ammattitutkinto    
Erola Sami, Puranen Petri, Reunamo Tiina, Salo Ville

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto    
Ahmed Sheimaa, Andersson Nina, Anttila Liisa, Arvola Liisa, Asp Terese, Bergqvist Viivi, Bäck Janica, Eravuori Heidi, Grisman Irina, Hakulinen Iida, Heiskanen Ville, Hirvensalo Arttu, Hyvönen Oona, Itkonen Otto, Jansson Ida, Karjalainen Jarna, Kinnunen Jenni, Kulmala Emmi, Kulmanen Seija, Lajalati Chadja, Latvala Jenna, Lehtomaa Susanna, Läksy Jane, Markula Enni, Marttila Mirjam, Merilehto Tia-Maria, Morales Yrelis, Nybondas Nina, Nätti Pekka, Paasikivi Otto, Pihlajamäki Leila, Puhakka Kristiina, Rauhalinna Niko, Rautiola Roosa, Rinne Jonna, Rusi Milla, Ryösä Sini, Saarento Tiia, Sahiti Diona, Salminen Vilma, Santikko Päivi, Suominen Virve, Talvinen Julia, Tiukuvaara Jenna, Velic Fatma, Viholainen Emilia, Virtanen Sofia, Vähäsilta Hanna, Yasin Ali, Yläranta Rosa, Zahirovic Aldin    

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
Alfont Matthieu, Heikkilä Santeri, Lehti Jere, Salakari Elias, Vättö Joni
    
Talotekniikan perustutkinto
Helin Aki, Jokinen Aleksi, Kallionpää Jasper, Lehtonen Eetu, Tamminen Petteri, Vuorinen Janos

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto
Farhodova Zulayho, Heinonen Henna    

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto
Bartsch Sophia, Dawood Sara
    
Tieto- ja tietoliikennetekniikan ammattitutkinto
Ingel Alexander, Leppäsyrjä Eero, Leskinen Antti, Polojärvi Joni

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
Forsblom Kim, Hedman Joona, Kaarlonen Teemu, Kiviranta Aleksi, Kuusisto Roni, Laine Jesse, Ronkainen Kim, Vuorenmeri Jason

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
Heikkonen Satu, Kaukonen Paula, Nikolaev Kirill, Wazni Sami        

Välinehuoltajan erikoisammattitutkinto
Kiviruusu Tanja
    
Välinehuoltoalan perustutkinto
Korhonen Tommi